• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • ȘANSĂ pentru FERMIERI: INFORMAȚII GRATUITE privind ACCESAREA BANILOR EUROPENI!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Informații gratuite despre banii europeni! Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) va participa în perioada 25 – 29 octombrie 2017, la cea de-a XXII-a ediție a Târgului internaţional de produse şi echipamente în domeniul agriculturii, horticulturii, viticulturii şi zootehniei – INDAGRA 2017.

    „Participarea Agenției în cadrul târgului INDAGRA este o tradiție și o onoare. INDAGRA ne oferă, ca în fiecare an, o nouă oportunitate a contactului direct cu beneficiarii și potențialii beneficiari ai PNDR. Înaltul nivel de organizare al evenimentului, dar și faptul că acesta îi reunește pe toți cei cu interes real în dezvoltarea agriculturii și a spațiului rural românesc, înseamnă pentru noi posibilitatea obținerii unui feed-back real al nevoilor de finanțare prin fondurile europene nerambursabile oferite prin PNDR”, a declarat Adrian Chesnoiu, director general al AFIR.

    Pe întregul parcurs al evenimentului, reprezentanții AFIR vor acorda informații privind accesarea fondurilor europene nerambursabile pentru agricultură și dezvoltare rurală alocate României prin intermediul submăsurilor de finanțare din cadrul PNDR 2020.

    Mai mult, joi, 26 octombrie 2017, începând cu ora 10:00, în cadrul târgului INDAGRA, în incinta Complexului Expozițional Romexpo, sala Mihai Eminescu se va desfășura conferința cu titlul „PNDR 2014 – 2020 în sprijinul agriculturii și dezvoltării rurale din România”.

    Fermierii interesați să primească informații privind accesarea fondurilor europene prin PNDR 2020 este așteptat la standul AFIR, aflat în pavilionul Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale (Platforma 12, Stand 12).

    Te-ar mai putea interesa

    Amenzi de 20.000 de lei pentru fermierii care nu raportează ce stocuri au în ferme 51 de vaci, împușcate direct pe pășune. Fermierii cer urgent o anchetă Consiliul Concurenței: Amenzi de 83,2 milioane de lei pentru 21 de companii din agribusiness Vaci atacate de urs chiar într-o anexă gospodărească. Animalul nu a fost găsit Dan Corbuț: „Este cel mai secetos an de când fac agricultură. La porumb vor fi zone unde nu se va recolta nimic”

    Ultimele știri

    România devine liderul exporturilor de grâu ale UE, cu aproape jumătate de milion de tone Caniculă până duminică! Valul de căldură se intensifică în România. Prognoza ANM Mazărea de la Marea Neagră, în blocaj logistic: recolta e bună, dar exporturile sunt aproape înghețate După 30 de zile de carantină, s-au ridicat restricțiile pentru ovine. Documentul obligatoriu pentru circulația animalelor Mohammad Murad cere o „Celulă de Criză” pentru economia României: „În 15 zile să avem măsuri concrete”