• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Lansarea DEKALB SMART…ÎN IMAGINI!

    agrointeligenta.ro -

    Fermieri din toată țara au participat marți – 6 martie, la evenimentul organizat de compania Monsanto la Biavati Events din București, cu prilejul lansării noii platforme DEKALB SMART. Aceasta este o nouă soluție prin care fermierii își pot planifica și monitoriza culturile.

    Aplicația oferă suport fermierilor, arătând atât hibridul, cât și densitatea la semănat potrivită de la o parcelă la alta. Pentru un control absolut asupra culturilor, DEKALB SMART folosește imagini din satelit, indicând astfel toate informațiile legate de starea culturilor și emițând de asemenea alerte pe dispozitivul fermierului în cazul în care apar probleme.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Specialist: Condiția pentru ca România să aibă cele mai mari producții la hectar din Europa Lege nouă pentru retrocedarea terenurile agricole! Bulgaria: Primul import de floarea-soarelui din Argentina – depistat cu conținut periculos de pesticide și nu va fi procesat în ulei Fermierii care încasează subvenții – obligați să depună la APIA dovezi privind achiziția de inputuri și lucrări în câmp! Prețuri pe tonă pentru grâul, rapița și orzul din recolta 2026

    Ultimele știri

    Agricover – partenerul fermierilor pentru îngrășăminte și motorină la prețuri bune Șefa APIA – anunț pentru fermierii care așteaptă PD-28, subvenția pe pârloagă: „Luni, banii în conturi” După legume, Turcia ne inundă și cu flori. Exporturile au crescut pentru 8 Martie Carne de vită din Brazilia, depistată cu hormoni de creștere interziși în UE. O parte din cantitate, deja consumată S-a lansat creditul INSTANT IMM, garantat de stat, pentru achiziția de terenuri, utilaje sau plata furnizorilor