• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • TVR3 devine televiziune pentru agricultori?

    agrointeligenta.ro

    Proiectul de transformare a TVR 3 într-o televiziune dedicată zonelor rurale a fost analizat astăzi de Claudiu Săftoiu, preşedintele-director general al TVR, şi senatori din Comisia de Cultură din Senat, între care Georgică Severin, Sorin Ilieşiu, Damian Drăghici şi Sorin Roşca-Stănescu.

    Membrii comisiei pentru cultură şi media din Senat s-au întâlnit astăzi cu preşedintele-director general al Societăţii Române de Televiziune (SRTv), Claudiu Săftoiu, şi cu directorii studiourilor teritoriale ale TVR.

    În cadrul întâlnirii, „va fi discutat rolul studiourilor teritoriale ale TVR în procesul de redresare financiară a televiziunii publice”, potrivit Mediafax. Dezbaterea va aduce în prim-plan subiecte precum: stadiul implementării în teritoriu a Programului de redresare economică a SRTv, dezvoltarea staţiilor teritoriale în contextul proiectului de regionalizare a României, importanţa producţiei locale în repoziţionarea canalului TVR 3, îmbunătăţirea ofertei editoriale, precum şi alte aspecte specifice funcţionării studiourilor teritoriale.


    Te-ar mai putea interesa

    Parlamentul a adoptat legea pentru plata unei subvenții de 15 euro/familia de albine Subvenția pe pârloagă 2026. Fermierii au obligația să transmită APIA fotografii din teren până pe 5 iunie Liviu Dobre, CEO Agricover Holding: ”România nu poate construi securitate alimentară cu ferme care supraviețuiesc de la o campanie la alta” Marius Lulea, cofondator AUR, și-a făcut fermă de vaci. ”Statul nu are niciun plan de capitalizare a fermelor” Fermierii care rămân fără subvenții: ”Primăria refuză să ne dea adeverința pentru APIA”

    Ultimele știri

    Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Termene la ANAF pentru fermieri în luna iunie. Calendarul obligațiilor fiscale Directorii din subordonate – întâlniri în clădirea Ministerului Agriculturii doar cu programare Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta”