• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • AVERTIZAREA ANAF pentru TOȚI FERMIERII!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Atenție, fermieri! Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) vă avertizează să ignorați orice comunicări neoficiale sau solicitări de date confidenţiale care pretind că provin de la ANAF, dar sunt transmise de la adrese de email cu origine îndoielnică.

    ”Semnalăm cel mai recent caz în care se utilizează fraudulos atât însemnele oficiale ale Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală şi ale Organizaţiei Europene a Administraţiilor Fiscale (IOTA), cât şi numele preşedintelui ANAF, pentru a transmite de la o adresă de email anonimă (iota@email.org) un mesaj de tip spam, care conţine un virus”, se arată pe site-ul agenției fiscale.

    Așa arată mesajul-virus care pretinde că provine de la ANAF

    Agenţia Naţională de Administrare Fiscală precizează că informează direct fiecare contribuabil în parte despre situaţia proprie a impozitelor neachitate prin documente oficiale, tipizate, ale căror modele sunt aprobate prin acte normative publicate în Monitorul Oficial al României.

    ”Vor fi sesizate autorităţile cu atribuţii legale de verificare a tuturor aspectelor implicate”, dă asigurări ANAF.


    Te-ar mai putea interesa

    Guvernul lansează programul ”Diaspora Investește Acasă” cu granturi de 200.000 euro pentru noile afaceri! Bursa agricolă în luna iunie. Prețul per tona de grâu, orz și rapiță la începutul verii Dosar penal pentru oierul care a omorât ursul ce îi atacase turma de oi AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta” Subvenția pe hectar pe care o vor primi fermierii români în anii următori

    Ultimele știri

    Vot în Parlament: legarea câinilor în lanț, interzisă mai mult de două ore. Animalele pot fi confiscate Senatul a adoptat proiectul AUR care va crea parteneriate directe între micii fermieri și consumatori Dezastru la o fermă din Vaslui: 132 de oi ucise de câini vagabonzi. Paguba: 200.000 de lei Prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază până la sfârșitul anului – vot în Parlament Peste 4.000 de cercetători din 50 de țări participă la Conferința Internațională „Agriculture for Life, Life for Agriculture”, organizată de USAMV București