• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • TRAGEDIE: A MURIT STRIVIT DE UN TRACTOR!

    Oana Timar – Agrointeligența

    Încă o tragedie în satul românesc: un bărbat a murit strivit de tractorul pe care îl folosea pentru a transporta laptele colectat. Accidentul a avut loc în județul Alba și i-a marcat pe localnici.

    Bărbatul care avea 58 de ani a murit, sâmbătă, 22 septembrie 2018, în apropierea unei stâne din Craiva, după ce a fost strivit de un tractor.

    Potrivit primelor informații, omul se afla în zonă pentru a colecta lapte. La un moment dat, tractorul, care se pare că nu fusese asigurat, s-a pus în mișcare. În încercarea de a-l opri, omul a fost prins sub utilaj.La fața locului s-au deplasat polițiști și reprezentanți ai ISU.

    Te-ar mai putea interesa

    Fermierul Constantin Foca din Botoșani – firme în concordat și datorii de milioane de euro. Schema ”Tribunalul” MADR susține că nu știa despre legea care introduce închisoarea pentru folosirea apei din puțuri sau râuri „Acum 20 de ani, un fermier putea cumpăra o casă din lâna de la 600 de oi”. Daniel Buda cere schimbarea regulilor pentru vânzarea lânii Producție dublă la ceapă cu tehnologie sud-coreeană. Recolte de peste 90 de tone la hectar Doctorand la USV Timișoara și primar la 28 de ani: Andrei Obreja vrea să schimbe administrația rurală

    Ultimele știri

    ”Îmi e teamă că vor fi mari conflicte”. Reacțiile oierilor la vaccinarea în masă a oilor: unii vor să iasă în stradă, alții închid ferma! Fermierii – scrisoare deschisă către ministra Diana Buzoianu. Cer o întâlnire de urgență pe noile reguli de Mediu Situația din oierit, tema centrală a Conferinței pentru Zootehnie 2026. Evenimentul are loc vineri, 24 iulie, la Botoșani Vin îngrășămintele! SEEFCO aduce în România peste 30.000 de tone de complexe pentru campania de toamnă Aurel Petruș are două variante câștigătoare la rapița în regim ecologic: LID Invicto și LID Tebo, de la Lidea