• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • ANGAJĂRI LA APIA – NOI POSTURI SCOASE LA CONCURS!

    Oana Timar – Agrointeligența

    Angajări la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), la sediul din București, adică la APIA Central. Mai multe posturi disponibile au fost anunțate, iar în ianuarie urmează să aibă loc concursul scris pentru ocuparea lor.

    Agenţia de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură (aparat central), cu sediul în Bucureşti, scoate la concurs de recrutare următoarele posturi vacante:

    Posturi vacante APIA Central 2019

    Concursul se desfăşoară la sediul aparatului central din Bucureşti (Bulevardul Carol I nr. 17, sector 2) şi constă în:
    – 10 ianuarie 2019, ora 1000 – proba eliminatorie de testare a cunostintelor de operare PC – Windows, MS Office (Word, Excel, Outlook), Internet
    – 11 ianuarie 2019, ora 1100 – proba scrisă.
    Pentru funcțiile publice de consilier superior și consilier juridic asistent, cunoștințele de limbă străină se vor testa în condițiile art.46 alin.(1) din H.G. 611/2008.
    – interviu (la o dată ce se va stabili ulterior).

    Dosarele de înscriere la concurs se depun la sediul aparatului central până în data de 04.01.2019, ora 14.30.

    Relaţii suplimentare la telefon: 021.305.48.16 email: carmen.vasilescu@apia.org.ro.

    UTIL: Actele necesare pentru înscriere în concurs și bilibigrafia pentru examen


    Te-ar mai putea interesa

    Piața cerealelor, la zi – prețuri. România, în plin recoltat la orz, se menține lider la exporturi Barbu a promis noi credite agricole ”de săptămâna viitoare”. Niciun cuvânt despre ajutoarele de 68 euro/vacă și de 20 euro/porc Piața cerealelor – o nouă săptămână: Cel mai ieftin grâu. Argus: Recolta din România, spre un nou record Cele 7 produse care protejează pomii fructiferi Cad primele capete în scandalul exporturilor de ovine!

    Ultimele știri

    Stațiunea Popăuți a obținut certificatele de recunoaștere pentru Karakul Alb și Karakul Roz: ”Sunt creații proprii ale Stațiunii” Când pământul nu așteaptă după bani: Cum acoperă fermierii mici cheltuielile până încasează? Minimis pentru cultivatorii de lucernă afectați de situația din oierit: 80 euro pe hectar Criză în oierit. Controalele în ferme au scos la iveală o situație fără precedent Piața cerealelor – retrospectiva săptămânii 17-24 iunie: prețuri, tendințe, producții estimate