• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ministrul PETRE DAEA, după ce a fost criticat: ”ÎMI RESPECT CONDUCĂTORII!”

    agrointeligenta.ro

    Ministrul Agriculturii Petre Daea a venit cu un răspuns după ce președintele PSD, Liviu Dragnea, l-a criticat că nu acordă atenția cuvenită județelor din sudul țării.

    ”Este un principiu al vieţii mele să îmi respect conducătorii şi să îi respect cu oamenii pe care lucrez. E o afirmaţie corectă a preşedintelui şi de fiecare dată recunosc faptul că domnia sa interpretează corect problemele din agricultură”, a declarat ministrul agriculturii Petre Daea după ce a fost dojenit de președintele PSD.

    Citiți și: LOVITURĂ NEAȘTEPTATĂ PENTRU MINISTRUL PETRE DAEA!

    ”Să vină mai des în Călăraşi şi să facă, în tot sudul României, foarte rapid, un plan pe care să-l prezinte primului-ministru şi nouă în Coaliţie, să punem în practică tot ceea ce am stabilit în programul de guvernare! Pentru că acolo nu sunt chestiuni facultative!”, a declarat șeful PSD aflat la Călărași.

    Te-ar mai putea interesa

    Baloți de lucernă furați în toiul nopții. Hoții au fost identificați cu ajutorul camerelor video din comună Guvernul a aprobat programul prin care românii din Diaspora primesc 200.000 de euro pentru a porni o afacere în România Fermă de 3.600 de hectare din vestul țării – scoasă la vânzare! Fermierul Dacian Sabău a recoltat 7.500 kg/ha la grâu, fără un gram de fosfor aplicat. Ce produs a făcut diferența? Primar-fermier cu 600 de hectare: a încasat despăgubiri de secetă, apoi a vândut porumbul recoltat!

    Ultimele știri

    Piața cerealelor, la zi. Prețul grâului DAP Constanța – de referință. Săptămână încheiată la 211 euro/tonă Seceta devastează porumbul din Franța și Germania: România și Bulgaria, singurele excepții pozitive din UE Noul îngrășământ SEEFCO: doză mai mică la hectar, aceeași cantitate de fosfor pentru culturi Plan comun România-Ucraina pentru creșterea capacității de tranzit a cerealelor ucrainene Forumul de la Neptun: Marile organizații profesionale ale României se reunesc pentru un apel comun către clasa politică!