• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • CUM SE APĂRĂ LAURENȚIU BACIU (LAPAR) DE ACUZAȚIILE DE DELAPIDARE!

    Oana Timar -

    Declarații ”la cald” ale lui Laurențiu Baciu, președintele Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România. Imediat ce mass-media a aflat de perchezițiile de la sediul LAPAR din București și de acuzații de delapidarea unei sume de 1 milion de lei noi, adică peste 200.000 de euro, Laurențiu Baciu a vorbit cu jurnaliștii din presa centrală.

    Citiți și: MASCAȚII AU DESCINS LA LAPAR! SE FAC PERCHEZIȚII pentru DELAPIDARE!

    Urmăriți mai jos declarațiile liderului LAPAR:

    Vă reamintim că în cursul zilei de astăzi, poliști din cadrul Direcţiei de Investigare a Criminalităţii Economice au pus în aplicare două mandate de percheziţie domiciliară la sediile unei organizaţii a producătorilor agricoli din Romania, din București. Este vorba despre LAPAR unde informațiile cu privire la lipsa unei sume uriașe din conturi a fost făcută publică în cadrul organizației încă de pe data 18 martie. La acel moment, o parte din membrii care cotizează la bugetul LAPAR au cerut suspendarea președintelui Baciu până la finalizarea unui audit independent care să stabilească exact cum s-au evaporat resursele organizației.

     


    Te-ar mai putea interesa

    Parlamentul a aprobat legea care majorează taxele către stat. Baza de impozitare la terenul agricol crește cu 140% Florin Barbu, tranșant despre focarul de PPA din ferma lui Dimitrie Muscă: ”Este vina primarilor care au dat autorizații” Colinde de Crăciun în versuri. Top 10 cele mai frumoase colinde românești

    Ultimele știri

    Nu aruncați cojile de portocală! Uite cum le puteți folosi în grădină la viitoarea cultură de legume DNA: 10 apicultori – fraudă de 1,2 milioane de lei din Planul Național Apicol Depozitele de legume promise prin Casa Unirea au devenit centre logistice: ”În perioada imediat următoare vom demara construcția”