• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Gamma Technik, partenerul Arbos în distribuția de tractoare și de utilaje agricole

    agrointeligenta.ro

    Parteneriat între Arbos Eastern Europe și Gamma Technik, companie aflată în joint-venture cu Grupul Rodbun. Prin noua colaborare, Gamma Technick va deveni unul dintre cei mai importanți parteneri Arbos în România, cu exclusivitate în mai multe județe din sud-estul țării.

    Lansat în cadrul Agriplanta, joi – 16 mai, parteneriatul are ca obiect includerea în oferta Gamma Technik a tractoarelor și a utilajelor agricole puse în vânzare de Arbos Group: gama de tractoare „open field”, seriile 2000, 3000 (sub 100 de Cai-Putere) și 5000 (peste 100 CP), tractoarele specializate pentru viticultură și pomicultură, semănători de plante prășitoare și păioase, atât mecanice, cât și pneumatice, scarificatoare, grape ș.a.

    Grupul italian Arbos este unul dintre cei mai mari și de tradiție producători de tractoare și utilaje agricole din lume. Lansată pe piața românească la începutul acestui an, Arbos Eastern Europe este importatorul și distribuitorul exclusiv Arbos în România, Bulgaria și Republica Moldova. Compania are un management complet independent, care și-a propus să devină lider de piață pe acest segment în România.

    Gamma Technik este o companie aflată în joint-venture cu Grupul Rodbun (companie cu capital 100% românesc). Gamma Technik le oferă fermierilor români soluții personalizate de mecanizare a agriculturii. Oferta Gamma Technik este construită prin adaptarea soluțiilor propuse și a prețurilor la necesitățile și la posibilitățile fiecărui client fermier. Parteneriatul încheiat de Gamma Technik și Arbos este menit să susțină acest tip de ofertă personalizată.

     


    Te-ar mai putea interesa

    Sistemul prin care fermierii vor primi motorină ieftină la pompă. Document MADR! O fermă de 1.500 ha este scoasă la vânzare pentru 5,8 milioane de euro: ”Este o mega-proprietate” Subvenția de bază la APIA. Condiții, plată pe hectar în 2026 Tratament la pomi în martie, înainte de înflorire: produse, aplicare Ploile aduc reduceri de cheltuieli în ferma lui Gheorghe Lămureanu

    Ultimele știri

    Ajutor pentru achiziția de junici. Primele condiții comunicate de ministrul Barbu crescătorilor de animale Zootehnia fierbe! Ciobanii sunt cu un pas mai aproape de un protest național! Criză de îngrășăminte în piață. Fermier: Am vorbit în cinci locuri și mi-au spus că nu mai au nimic pe stoc! George Tuță, Primarul Sectorului 1, la redeschiderea pieței Dorobanți: Vrem ca produsele fermierilor să ajungă direct la oameni, la prețul corect Șeful ANSVSA, la redeschiderea Pieței Dorobanți: Un pas important în direcția promovării produselor românești de calitate și a unui consum responsabil