• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Grindina a făcut prăpăd la Mihălășeni, în județul Botoșani

    agrointeligenta.ro

    Mai multe alerte de Cod Roșu și Portocaliu emise de Administrația Națională de Meteorologie, după ce deja a intrat în vigoare un Cod Galben pentru 40 de județe ale țării. Între localitățile lovite până la această oră de fenomenele extreme se numără Mihălășeni, din județul Botoșani.

    În localitatea botoșăneană, în această seară, oamenii au văzut cum în numai câteva minute curtea se albește, grindina fiind – după spusele sătenilor – una de dimensiuni medii. Gheața a distrus o parte din cultură, oamenii spunând că nu vor mai reuși să salveze mare lucru. Click pe GALERIA FOTO pentru imaginile surprinse de Andrei Bolocan în această seară, puțin după ora 19.00, în Mihălășeni!

    Citiți și – Alertă ANM pentru 40 de județe: Cod Galben de furtuni, vijelii și grindină


    Te-ar mai putea interesa

    Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Cum va fi vremea în luna iunie: temperaturi peste normal și deficit de ploi în mai multe regiuni Subvenția pe hectar pe care o vor primi fermierii români în anii următori Guvernul lansează programul ”Diaspora Investește Acasă” cu granturi de 200.000 euro pentru noile afaceri!

    Ultimele știri

    ANSVSA a actualizat procedura prin care crescătorii trebuie să declare animalele bolnave sau moarte Șef APIA: Supraglomerarea centrelor APIA – risc ca unii fermieri să piardă subvențiile! Instabilitatea guvernamentală, un pericol pentru agricultură. Avertisment: Nu merge cu „premier surogat”! România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Situație critică într-un județ unde 75.000 de hectare riscă să rămână fără subvenții APIA