• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Un bărbat de 48 de ani a murit electrocutat când repara un tractor

    agrointeligenta.ro -

    Electrocutat de un tractor! Un bărbat de 48 de ani și-a pierdut viața în timp ce repara un tractor agricol. Victima era originară din localitatea Iacobeni, comuna Dângeni, și și-a găsit sfârșitul prin electrocutare după ce s-a atins din neatenţie de o parte metalică a unui tractor.

    Accidentul nefericit a avut loc sâmbătă dimineaţă, 27 iulie 2019, în momentul în care bărbatul încerca să repare un tractor. Acesta avea un prelungitor conectat la o priză electrică, pus pe caroseria tractorului, pentru a ataşa la acesta un bec să poată vedea mai bine în zona în care efectua reparaţia.

    La un moment dat, însă, probabil din cauza improzivaţiei electrice, partea metalică pe care era aşezat triplul ştecher a făcut un scurt circuit chiar în momentul în care bărbatul era în apropierea acesteia. A fost trântit la pământ, fiind găsit inconştient de vecini, care au apelat serviciul 112, potrivit stiri.botosani.ro.

    La faţa locului au ajuns două ambulanţe, care au început imediat manevrele de resuscitare, însă fără niciun rezultat, fiind declarat decesul. Cazul a fost preluat de poliţie.


    Te-ar mai putea interesa

    Colinde de Crăciun în versuri. Top 10 cele mai frumoase colinde românești Reacție în Parlament despre noul impozit pe solarii: ”Nu se vor opri până nu rămâne nimic de luat” Arendele ADS la hectar – dublate, chiar triplate! Cătălin Tutilescu, directorul ADS: ”Contractele vechi le aducem la stadiul de contracte noi”

    Ultimele știri

    Fermieri, verificați conturile! Plățile care intră pe card săptămâna aceasta! Comisar european, răspuns pentru AAC privind folosirea neonicotinoidelor: ”România este un caz special, suntem deschiși să stăm de vorbă” Veste bună: Fermierii care au proiecte AFIR își pot compensa TVA-ul datorat la ANAF