• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • ZI CU SPOR LA APIA! NUMĂR DUBLU DE FERMIERI LA PLATA FINALĂ!

    agrointeligenta.ro -

    Zi cu spor la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură. După ce în această dimineață, APIA a comunicat oficial că începând de luni a introdus la plata finală un număr de 55.460 de fermieri, Agrointeligența – AGROINTEL.RO a aflat că în cursul acestei zile, lista cu fermieri s-a dublat.

    Astăzi, 4 decembrie, avem autorizați la plată 52.318 fermieri cu o sumă de 61,68 de milioane de euro. De luni de când s-a dat startul la plata finală a subvențiilor, numărul total de fermieri autorizați la plata finală până astăzi este de 107.778 de fermieri, cu suma de 78,74 de milioane de euro”, a declarat directorul general al APIA, Adrian Pintea, pentru Agrointeligența – AGROINTEL.RO.

    Vă reamintim că de luni, 2 decembrie, APIA a demarat campania de plăți finale după ce săptămâna trecută s-a încheiat campania de avans.


    Te-ar mai putea interesa

    Programe pentru micii fermieri: 50.000 de euro pentru ferma mică, 200.000 euro pentru tinerii instalați Flori și arbuști care se taie primăvara – recomandări. Ce plante nu suportă tăieri în acest sezon Cezar Gheorghe: România – la un pas să piardă gurile Dunării. Statul vrea să vândă Administrația Fluvială a Dunării de Jos!

    Ultimele știri

    KWS Gento, hibridul premium din portofoliul Agrii care redefinește performanța la porumb Fermierul Vasile Balcan a renunțat la două culturi care i-au adus pierderi în ultimii ani Autoritățile sunt în alertă! Cod Galben de inundații pe râurile din opt județe.