• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Tratamentul complet de 4 produse cu care e bine să stropiți pomii fructiferi în această perioadă!

    agrointeligenta.ro -

    Tratament complet recomandat pentru stropirea pomilor fructiferi înainte de venirea primăverii. Compania NATUREVO vine cu o recomandare utilă pentru toți deținătorii de livezi care se pot baza pe un mix de produse care nu doar să prevină și să combată dăunători și boli, dar și să întârzie pornirea în vegetație cu circa o săptămână.

    Având în vedere condiţiile climatice actuale, recomandarea Naturevo pentru toţi pomicultorii din România este să aplice un tratament în care să combine patru produse eficiente: BOUILLIE BORDELAISE (Zeama Bordeleză) 1%+ OVIPRON TOP 1% + MOSPILAN 20 SG – 0,03% + WETCIT 0,1%.

    ”Prin aplicarea tratamentului de iarnă cu BOUILLIE BORDELAISE 1%+ OVIPRON TOP 1% + MOSPILAN 20 SG – 0,03% + WETCIT 0,1%, veţi obţine:
    -Întârzierea pornirii în vegetaţie cu 7-10 zile;
    -Controlul primelor atacuri de boli, insecte, acarieni, reducând 2-3 tratamente în vegetaţie prin micşorarea presiunii agenţilor de dăunare;
    -Înlăturarea/diminuarea unor dăunatori/boli greu de combătut în vegetaţie”, este recomandarea NATUREVO. De precizat că produsele se aplică la o singură stropire, într-un mix.

    În final, prin aplicarea acestui tratament recomandat de NATUREVO, pomicultorii vor obţine culturi mul mai sănătoase şi mai profitabile.

    ”Nu așteptați, acționați!„, este recomandarea NATUREVO pentru pomicultori.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Subvenții APIA 2026. Fermierii care intră automat la control în acest an S-a lansat creditul INSTANT IMM, garantat de stat, pentru achiziția de terenuri, utilaje sau plata furnizorilor Un taur din rasa Aberdeen Angus a fost vândut la o licitație cu aproape 150.000 de euro După legume, Turcia ne inundă și cu flori. Exporturile au crescut pentru 8 Martie Șefa APIA – anunț pentru fermierii care așteaptă PD-28, subvenția pe pârloagă: „Luni, banii în conturi”

    Ultimele știri

    Șeful Azomureș, mesaj pentru angajații combinatului: ”Am inițiat oficial procedura de concediere colectivă” Plata ANT la bovine 2026. Data de referință pentru subvenția APIA pe cap de vacă în acest an Plata ANT pe hectar, bovine și ovine. Anunț direct de la premierul Ilie Bolojan Virusul piticirii și îngălbenirii orzului și grâului. Primele semne, măsuri de combatere Zbor puternic al dăunătorilor în rapiță: verificați capcanele galbene! Pragurile la care fermierii aplică tratamente