• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Inspecția Muncii, val de controale în ferme! Se aplică amenzi de 6.000 de lei!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Din 25 iulie fermierii care lucrează cu zilieri riscă o amendă de 6.000 de lei dacă nu completează zilnic registrul electronic de evidență lucrătorilor. Astfel, producătorii agricoli sau crescătorii de animale trebuie să se asigure că indiferent de perioada efectivă în care zilierii lucrează pentru ei, registrul este completat zilnic, nu doar o dată.


    Te-ar mai putea interesa

    Șeful APIA: Fermierii care mai au de încasat subvenții pe hectar și animale! Fermă cu stație antigrindină în curte – lovită puternic de gheață: ”Recolta este distrusă 80-95%” Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! Cisterne cu lapte, blocate la granița cu Bulgaria după ce au fost găsite aflatoxine în laptele importat Exclusiv: Exportul de ovine din România a fist blocat! Decizia, luată de un oficial din Spania, țară care va prelua contractele oierilor români

    Ultimele știri

    Șeful ANSVSA: Am transmis Comisiei Europene argumentele tehnice pentru deblocarea exporturilor de ovine! Oierii din ROMOVIS cer demisia conducerii ANSVSA și intervenția premierului Bolojan și a președintelui Dan pentru deblocarea exporturilor de ovine România, singura pedepsită! La sute de focare, în Bulgaria și Grecia exportul oilor a fost interzis doar local E oficial: buget pentru compensarea fermierilor afectați de scumpiri și avans mai mare la subvenția APIA Șeful ANSVSA – apel către oieri: Opriți imediat comerțul clandestin de ovine și caprine! Riscăm blocarea totală a exporturilor!