• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Plățile APIA care se reiau de astăzi! Cele 5 subvenții pe care fermierii le încasează în aceste zile!

    agrointeligenta.ro

    Plățile APIA care se reiau de astăzi către fermieri! Funcționarii Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) își reiau programul normal de lucru după ”minivacanța” ce a acoperit sărbătoarea de Sf. Andrei și Ziua Națională a României. O prioritate în această săptămână este reprezentată de începerea autorizării la plată pentru avansul din subvenții, dar sunt așteptate de către fermieri și alte sume care ar trebui să le fie virate în această perioadă.

    Agrointeligența – AGROINTEL.RO vă prezintă care sunt subvențiile, schemele și programele care trebuie să intre la plată începând de astăzi la centrele APIA:


    Te-ar mai putea interesa

    Situația APIA pe județe: Suceava – cel mai mare număr de fermieri, Timiș – record la suprafață AgroReclamații. ”Împărțeala” unei primării pentru pășunea comunală îi face pe ciobani să se taie cu cuțitele pe câmp Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! Fermă cu stație antigrindină în curte – lovită puternic de gheață: ”Recolta este distrusă 80-95%” Șeful APIA: Fermierii care mai au de încasat subvenții pe hectar și animale!

    Ultimele știri

    Exclusiv: Exportul de ovine din România a fist blocat! Decizia, luată de un oficial din Spania, țară care va prelua contractele oierilor români Cisterne cu lapte, blocate la granița cu Bulgaria după ce au fost găsite aflatoxine în laptele importat E oficial: buget pentru compensarea fermierilor afectați de scumpiri și avans mai mare la subvenția APIA Șeful ANSVSA – apel către oieri: Opriți imediat comerțul clandestin de ovine și caprine! Riscăm blocarea totală a exporturilor! Peste 85% dintre companiile agricole vor acces la date despre piață, consum și inputuri – sondaj AGXecutive