• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • O mare fermă din România își schimbă utilajele! Tractoare și implementuri – scoase la vânzare!

    agrointeligenta.ro

    O importantă divizie de ferme din România își reînnoiește parcul de utilaje, iar echipamentele vechi, inclusiv tractoarele și echipamentele de prelucrare a solului, sunt scoase la vânzare.

    Fermele care vor beneficia de un ”upgrade” pe partea tehnică sunt cele din cadrul companiei Rodbun care a anunțat că divizia de Farming a decis reînnoirea parcului de utilaje. ”Avem disponibile un număr mare de utilaje folosite, la prețuri reduse”, este anunțul companiei.

    Rodbun precizează că o prioritate la cumpărarea utilajelor agricole o au clienții companiei, iar pentru informații legate de utilajele disponibile, se poate apela numărul de telefon 0758.259.682 – Iulian.

    Câteva dintre utilajele scoase la vânzare, inclusiv trei tractoare, pot fi vizualizate în GALERIA FOTO

    Te-ar mai putea interesa

    Amenzi de 20.000 de lei pentru fermierii care nu raportează ce stocuri au în ferme Prințul-fermier: Un membru al Casei Regale din Anglia face agricultură la nivel profesionist Mesajul unui mare cumpărător de ovine pentru oierii români! După 30 de zile de carantină, s-au ridicat restricțiile pentru ovine. Documentul obligatoriu pentru circulația animalelor Presa de la Kiev: Cerealele din Ucraina NU au prioritate în portul Constanța. Unele terminale primesc mai întâi marfa românească

    Ultimele știri

    Ultima fermă de vaci de lapte de lângă București își reduce efectivul. Dr. Mihai Petcu: „N-am cui să vând laptele, nici animalele” Ferma Wagner face următorul pas: produse livrate la ușa clienților. Văcuțele din fermă, vedetele unui daily vlog! Vot în Parlament pentru crescătorii de animale! Anunțul senatorului Sorin Moise! PIPELIFE: De la 50 la 100 de hectare irigate. Cum transformi o investiție etapizată într-un sistem eficient Mesaj din comuna cu focar de variolă: „Nu avem nevoie de un război între autorități și crescători”