• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Polonia nu va mai furniza combustibil gratuit Ucrainei

    agrointeligenta.ro

    Polonia suspendă livrarea gratuită de combustibil către Ucraina. Pentru că lipsa de combustibil din Ucraina a fost depășită, a anunțat ministrul energiei al Poloniei Anna Moscova.

    „Am trimis combustibil în Ucraina gratuit. Acum, consumabilele comerciale ale lui Orlen sunt cele care necesită costuri mari de logistică. De obicei aceste livrări se fac prin conducte, așa că a trebuit să construim noi canale de aprovizionare. Le vindem în mod regulat, menținând prioritatea de aprovizionare către piața poloneză”, a spus Anna Moscova.

    Anterior au fost alocate 25.000 de tone de combustibil din rezerva de stat poloneză. Cantitatea trebuia să acopere un sfert din consum în luna mai.

    Te-ar mai putea interesa

    O familie de tineri fermieri a pus bazele unei afaceri inedite, adresată crescătorilor de vaci Vaci atacate de urs chiar într-o anexă gospodărească. Animalul nu a fost găsit Prințul-fermier: Un membru al Casei Regale din Anglia face agricultură la nivel profesionist După 30 de zile de carantină, s-au ridicat restricțiile pentru ovine. Documentul obligatoriu pentru circulația animalelor A investit într-o seră hidroponică de căpșuni, iar acum caută specialistul care să pornească producția

    Ultimele știri

    Oierii, replică dură pentru șeful ANSVSA: „Înainte să arătați cu degetul spre crescători, analizați propriul sistem” Sfaturile unui analist pentru fermierii care se confruntă cu probleme financiare Șeful ANSVSA, mesaj pentru oierii care pregătesc protestul din 15 septembrie: „Vreau să nu mai vândă animale fără certificat” Exporturile de ovine ar putea fi deblocate. Șeful ANSVSA, Alexandru Bociu: „Vom reveni pe podium” Cutremur la DSVSA Brăila! Conducerea, demisă după controlul ANSVSA. Bociu: „Este un hub al samsarilor”