• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ofertele Toamnei de la MARCOSER

    agrointeligenta.ro

    Echipa Marcoser, prezentă și anul acesta la Târgul Expozițional Internațional Indagra, are unul dintre cele mai vizitate standuri, mai ales că toți legumicultorii știu că noutățile pentru sere și solarii le află primii, de la specialiștii companiei devenită brand.

    Gama Marcoser de folii profesionale s-a diversificat în portofoliul Marcoser. În oferta companiei fermierii vor putea găsi la Indagra folii de acoperire cu grosime de 150/170/180 microni și lățimi cuprinse între 6,5 și 17 m, folie de pereți cu grosime de 100/150 microni și lățimi de 2.2 m, 2.5 m, 3 m și 3.6 m.

    10678813_518622904941922_1098848463993137933_n

    O altă noutate cu Marcoser vine la Indagra 2014 este legată de îmbogățirea gamei de agronutrienți CODIAGRO, cu următoarele produse:
    POLIFRUIT K50. Cel mai concentrat fertilizator lichid cu potasiu 48% w/w, mărește fructele într-un timp scurt (productivitate și timpurietate) și îmbunătățește semnificativ culoarea, gustul și rezistența după recoltare (calitate înaltă a fructelor), și un nou agronutrient de ultimă generație.
    FITOKONTROL. Fertilizator de ultimă generație, pe bază de silicat de potasiu, conceput special pentru diminuarea semnificativă a prezentei apei libere (roua) pe părțile aeriente ale plantelor și cu rol important în creșterea imunității naturale a plantelor.
    CODIBROT. Corectează rapid deficiențele de zinc și mangan (două microelemente deosebit de importante pentru metabolismul plantelor), induce puternic apariția de noi vârfuri de creștere vegetativă la plantele cu creștere slabă cauzată de stres (frig, secetă, căldură, defoliere masivă, foliaj afectat de boli).

    fitokontrol-k

    Te-ar mai putea interesa

    Primar-fermier cu 600 de hectare: a încasat despăgubiri de secetă, apoi a vândut porumbul recoltat! Fermierul Cosmin Micu renunță la floarea-soarelui: „E mai ușor să fac 4 t/ha la rapiță decât 3 t/ha la floare” Portul Constanța, tot mai aproape de sufocare. Nivelul scăzut al Dunării complică planul de rezervă al Ucrainei Fermierii își fac propria fabrică de murături pentru a nu mai arunca legumele nevândute Seceta devastează porumbul din Franța și Germania: România și Bulgaria, singurele excepții pozitive din UE

    Ultimele știri

    Memoriu trimis ministrului Radu Miruță de fermierii români cu cerealele blocate în fermă! Mihai Moraru, Agro-Est Muntenia, despre amenzile Consiliului Concurenței: ”S-a găsit forma prin care adevărații vinovați să plătească mai puțin” Ministrul Transporturilor despre blocajul cerealelor pe calea ferată: „La mine nu a ajuns o astfel de informație” Scandalos: Fermierii români – cu cerealele blocate! Toate trenurile de marfă au fost alocate grâului din Ucraina ANSVSA a confirmat două noi focare de variolă în Constanța. Peste 1.100 de oi în fermele afectate