• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Daniel Stanciu, Bayer, ales vicepreședinte al AISR – Alianța Industriei Semințelor din România

    Oana Timar -

    Alianței Industriei Semințelor din România (AISR) a avut vineri, 15 decembrie, Adunarea Generală. În cadrul întâlnirii, echipa de conducere a fost completată cu un nou vicepreședinte, dar și cu încă un membru, producătorul român de semințe Expert Agribusiness.

    Daniel Stanciu a fost ales, în Adunarea Generală din data de 15 decembrie, vicepreședinte al Alianței Industriei Semințelor din România, alăturându-se astfel echipei formată din Maria Cîrjă – președinte, Andrei Măruțescu – vicepreședinte și Patrick Lafon-trezorier.

    Daniel Stanciu este Grower Marketing Manager Corn al companiei Bayer, companie membră a AISR.

    Compania Expert Agribusiness s-a alăturat AISR

    De asemnea, compania Expert Agribusiness a devenit cel al 12-lea membru al Alianței. Adeziunea acesteia ca membru asociat a fost votată în Adunarea Generală AISR din data de 15 decembrie.

    AISR reunește companii de prestigiu din domeniul sectorul semințelor

    Înființată în octombrie 2012, Alianța Industriei Semințelor din România (AISR) este o asociație profesională care dorește să sprijine agricultura românească.

    AISR reunește companii de prestigiu din domeniul cercetării, ameliorării, producerii și comercializării seminţelor cu genetică superioară și își dorește să fie voce a agriculturii Romania.

    Misiunea principală a AISR este promovarea și susținerea utilizării semințelor certificate de către agricultori, în scopul creșterii producției agricole în România, dar și promovarea rezultatelor cercetării privind noile tehnici genomice.

    Alianța Industriei Semințelor din România are caracterul unei asociaţii private, profesionale, independente, non-guvernamentale, non-profit, apolitice și are personalitate juridică, guvernată de legea civilă.


    Te-ar mai putea interesa

    Autoritățile îndeamnă fermierii să nu cultive semințele primite gratuit, prin colete dubioase din China Programul Rabla Tractoare – deblocat cu fonduri europene! Anunțul făcut azi de ministrul Florin Barbu Grant de 30.000 euro/proiect pentru tinerii care pornesc o afacere nouă. Cererile, din 15 septembrie

    Ultimele știri

    Fermieri atacați cu rachete în câmp, în timp ce recoltau: 12 răniți și 30 de utilaje avariate Prețuri fluctuante la floarea-soarelui din cauza randamentului mai mic al culturii din Ucraina ProCredit Bank a lansat campania „Parteneri de Bancă – pentru că lucrurile bune se împart cu prietenii!”