• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ion Liviu Lăpădătescu – noul Country Manager și Administrator INNVIGO România

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Ion Liviu Lăpădătescu a preluat începând cu această lună funcția de Country Manager și Administrator al INNVIGO Agro România. Cu o experiență de peste 15 ani în agribusiness și management strategic, Ion Liviu Lăpădătescu conduce operațiunile companiei în România, continuând misiunea INNVIGO de a sprijini fermierii cu soluții inovatoare și sustenabile.

    INNVIGO Agro România a anunțat astăzi, joi – 16 ianuarie, printr-un comunicat că Ion Liviu Lăpădătescu a preluat din această lună conducerea INNVIGO România în calitate de Country Manager și Administrator. Ion Liviu Lăpădătescu aduce cu sine o experiență managerială acumulată în companii de renume din agribusiness.

    Citiți și: Centrul de Testare Innvigo: Trei tehnologii comparative la cultura de rapiță

    Ion Liviu Lăpădătescu: Sunt onorat să mă alătur echipei INNVIGO România

    De-a lungul carierei, Ion Liviu Lăpădătescu a contribuit semnificativ la dezvoltarea sectorului agricol, prin implementarea de strategii de succes și formarea unor echipe performante.

    ”Sunt onorat să mă alătur echipei INNVIGO România. Acesta este un pas nou și captivant în cariera mea profesională, iar speranța mea este să aduc viziunea și experiența necesare pentru a conduce echipa spre succes. Cred cu tărie că expertiza acumulată în agribusiness, împreună cu pasiunea pentru acest sector, îmi vor permite să dezvolt noi proiecte care să sprijine direcția strategică a companiei. Pentru fermieri, vreau să transmit un mesaj simplu, dar sincer: începem acest nou an cu optimism și determinare, iar voi puteți conta pe INNVIGO ca pe un partener de încredere. Suntem aici să vă sprijinim cu soluții inovatoare și eficiente, dar și cu dedicarea de a înțelege cu adevărat provocările voastre. Fiecare succes al vostru este o confirmare a muncii noastre, iar obiectivul meu este să consolidăm această relație bazată pe respect și rezultate. Colegilor mei din echipa INNVIGO le transmit toată încrederea mea. Cred în voi, în dedicarea și profesionalismul fiecăruia, și sunt aici pentru a sprijini succesul nostru comun. Împreună vom construi un mediu de lucru în care colaborarea, respectul și încrederea să fie la baza tuturor acțiunilor noastre. Fiecare dintre noi are un rol important, iar sunt convins că, împreună, putem transforma orice provocare într-o oportunitate. Vom continua să creștem și să consolidăm succesul companiei, pas cu pas’’, a declarat Ion Liviu Lăpădătescu.

    Citiți și: Cinci tehnologii eficiente de la INNVIGO pentru controlul buruienilor din cultura de rapiță

    Prioritățile strategice ale INNVIGO România

    INNVIGO România își propune să continue dezvoltarea portofoliului de produse, punând în prim-plan inovația și adaptarea acestora la cerințele tot mai complexe ale pieței locale. Fiecare soluție este gândită pentru a sprijini fermierii să obțină rezultate mai bune, optimizând în același timp resursele și protejând mediul. De asemenea, compania acordă o importanță majoră consolidării parteneriatelor strategice, investind în relații pe termen lung cu distribuitorii și fermierii. Prin colaborare, transparență și înțelegerea profundă a nevoilor acestora, INNVIGO România își reafirmă angajamentul de a fi un partener de încredere în succesul agriculturii locale.

    INNVIGO – companie europeană specializată în produse pentru protecția plantelor

    Fondată în 2014, INNVIGO este o companie europeană specializată în produse pentru protecția plantelor. În România, activitatea companiei a început în 2016, iar de atunci aceasta a devenit un partener de încredere pentru fermierii locali, oferind soluții inovatoare și eficiente.


    Te-ar mai putea interesa

    Bugetul pe anul 2026, publicat în Monitorul Oficial. Pașii următori pentru plata ANT AgroReclamații. Fermier cu debit de 250.000 de lei, penalități de un milion de lei: ”Și dacă vindem toate utilajele, tot nu acoperim suma” O fermă de 1.500 ha este scoasă la vânzare pentru 5,8 milioane de euro: ”Este o mega-proprietate” Ce fertilizant să folosim la transplantare răsaduri. Soluția vine de la Agrii Ploile aduc reduceri de cheltuieli în ferma lui Gheorghe Lămureanu

    Ultimele știri

    Ajutoare aprobate de Guvern. Plățile de 1.000 de lei se fac în două tranșe Prețul laptelui la poarta fermei. Cât primesc producătorii pe litru, înainte de Paști Ajutor pentru achiziția de junici. Primele condiții comunicate de ministrul Barbu crescătorilor de animale Zootehnia fierbe! Ciobanii sunt cu un pas mai aproape de un protest național! Criză de îngrășăminte în piață. Fermier: Am vorbit în cinci locuri și mi-au spus că nu mai au nimic pe stoc!