• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Cât costă răsadurile pentru sere și solarii la Stațiunea Legumicolă de la Buzău

    agrointeligenta.ro

    Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Legumicultură de la Buzău a publicat prețurile pentru răsadurile pe care le comercializează în 2016. Fermierii mari, mijlocii și mici au la dispoziție, pe bază de comandă, o ofertă variată pentru cultura de legume românești în sere și solarii, iar prețurile de la instituția de stat sunt mai mult decât acceptabile.

    rasaduri buzau

    Clipboard01

    Foto: www.producatoriagricoli.ro


    Te-ar mai putea interesa

    România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Senatul a adoptat proiectul AUR care va crea parteneriate directe între micii fermieri și consumatori Anunț despre banii pentru subvențiile de agro-mediu, bunăstarea animalelor și pentru agricultură ecologică Litrul de lapte – 70 de bani în ferme și 2,4 lei în rapoartele oficiale. Daniel Buda cere explicații Agrinvest Credit IFN SA schimbă regulile în agricultură: credite până la 10 ani și reducere a dobânzii de până la 10%/an pentru cei disciplinați

    Ultimele știri

    Șeful APIA: Fermierii care mai au de încasat subvenții pe hectar și animale! Încă o instituție a statului controlează sectorul laptelui românesc! UPDATE: Focar de antrax confirmat în România la o bovină ce figurează cu vaccinări în ultimii doi ani BASF a premiat excelența în viticultură: 185 de vinuri au concurat la a XI-a ediție a competiției „Povești cu vinuri românești” Informația Agrointeligența a fost corectă: Nicolae Istudor – propus ministru al Agriculturii!