• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • O cooperativă de fermieri condamnă Legea Mirosurilor: ”Solicităm amendarea legii în favoarea agriculturii!”

    Ramona Dascălu – Agrointeligența

    O nouă poziție împotriva Legii Mirosurilor! Cooperativa Agricolă Someș Arieș este de părere că această lege nu va face altceva decât să ducă la șomaj și la creșterea imediată a prețurilor la produse alimentare. În acest sens, organizația de fermieri cere reanalizarea legii adoptate și amendarea ei în favoarea agriculturii românești.

    Agrointeligența – AGROINTEL.RO vă prezintă integral poziția Cooperativei Agricole Someș Arieș vizavi de Legea Mirosurilor:

    Aceasta nu este prima organizație de fermieri care se declară împotriva Legii Mirosurilor întrucât atât Asociația Crescătorilor și Exportatorilor de Bovine, Ovine, Porcine din România (ACEBOP), cât și Federația Pro Agro au solicitat președintelui României Klaus Iohannis să nu promulge această lege pentru binele fermierilor și agriculturii românești.

     


    Te-ar mai putea interesa

    Primărie: Doar apicultorii din sat au voie cu albinele la salcâmii din localitate Victorie pentru micii fermieri. e-Factura, eliminată în Parlament pentru agricultori Roșiile cu moț – vedetele de sezon într-un mare lanț de supermarketuri Ploi torențiale, grindină și vânt puternic. Mai multe județe, sub cod galben până sâmbătă Plăți APIA duminica! Numărul fermierilor care urmează să primească banii de subvenții în cont

    Ultimele știri

    Ilie Bolojan: Probleme în sistemul antigrindină, dar Guvernul interimar are atribuții limitate Fermierii cer măsuri reale pentru a opri explozia costurilor la îngrășăminte. AAC: ”Suspendarea tarifelor este un pas necesar, dar insuficient” vamale Lista băncilor care au protocol cu APIA pentru plata în avans a subvențiilor Atenție, fermieri! Au rămas doar două săptămâni în care vă mai puteți închide cererea APIA! Conferința anuală ASAS va avea loc pe 28 mai, cu tema „Realizări și perspective în cercetarea agricolă și silvică românească”