• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • FERTICOVER START FORTE aduce și în 2020 producții mai mari pentru fermieri!

    agrointeligenta.ro

    Startul unei culturi și pornirea în vegetație sunt esențiale și pot influența considerabil recolta. Fertilizarea cu elemente propice dezvoltării rădăcinii este vitală, pentru ca plantele să aibă parte de cât mai multe substanțe nutritive și o dezvoltare optimă. Agricover pune la dispoziția fermierilor FERTICOVER START FORTE, un îngrășământ starter microgranulat cu aplicare la sol, cu rezultate dovedite în creșterea valorii recoltei.

    Dragoș Baban, fermier din Seaca, Teleorman, lucrează 400 de hectare de teren agricol și a folosit Ferticover Start Forte la cultura de porumb. A constatat extrem de repede efectele benefice ale produsului și a fost plăcut suprins de eficiența acestuia. „Am aplicat acest produs la semănat, iar  în momentul în care plantele au răsărit, am observat o dezvoltare extordinar de puternică a rădăcinilor și a plantelor, a plăntuțelor tinere. Ne așteptăm la o producție cu 500-1.000 de kilograme în plus față de lotul-martor, unde nu am folosit Ferticover Start Forte”,  explică fermierul teleormănean.

    Caracteristicile produsului Ferticover Start Forte:

    Care sunt efectele aplicării Ferticover Start Forte?

    În urma folosirii acestui produs din portofoliul Agricover, răsărirea plantelor este uniformă. Elementele nutritive sunt utilizare mai eficient de către plante, astfel încât fermierii nu vor mai fi nevoiți să facă fertilizări suplimentare, care să genereze  creșterea cheltuielilor și  diminuarea profitului.

    Ferticover Start Forte se aplică la semănat, doar cu granulo-aplicatoare speciale, montate pe mașina de semănat. Acum, Agricover vă oferă GRATUIT aceste echipamente, la achiziția îngrășământului microgranulat

    Pentru detalii suplimentare legat de campanie și întrebări despre produs, găsiți AICI


    Te-ar mai putea interesa

    Infracțiunea gravă pentru care micii fermieri pot fi amendați cu 35.000 de lei ANTZ bovine 2026 – de la 0,2 euro/cap de vacă la subvenție integrală pe vacile din fermă Amendă uriașă pentru un fermier care a depozitat găinaț în câmp. Vecinii s-au plâns de miros Subvenții APIA 2026. Fermierii, verificați tot timpul anului pentru terenurile lucrate Fermierii care pierd pășunea dacă nu o curăță și nu aplică o cantitate minimă de îngrășăminte

    Ultimele știri

    Surse: Florin Barbu demisionează din funcția de ministru al Agriculturii pentru a forța schimbarea lui Ilie Bolojan Fermierii, ”arși” cu controale! Amenzi mai mari și plata direct la Trezorerie! Agrinvest – drept la replică: ”Respingem ferm sugestiile potrivit cărora societatea noastră ar acționa abuziv sau în afara cadrului contractual” Matei Titianu, preşedinte LAPAR: Sunt revoltat de cazul executării silite dupǎ plata soldului! Solicit ministrului Barbu o reacție! Lege în Parlament: Casele fără apă, canalizare sau gaze – scutite de impozite!