• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Prognoza ANM pentru luna iunie. ANM: Ploi puține și temperaturi ridicate!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Cum va fi vremea în următoarele patru săptămâni, intervalul 30 mai – 27 iunie. Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis vineri, 27 mai, o prognoză în care arată că în general temperatura medie a aerului va avea valori mai ridicate decât cele normale pentru intervalul prognozat.

    Prognoza meteo în intervalul mai-iunie. ANM: Cum va fi vremea în săptămâna 30 mai – 6 iunie

    Valorile termice vor fi mai ridicate decât cele specifice pentru această săptămână, pe întreg teritoriul României, dar cu o abatere termică pozitivă mai accentuată în regiunile sudice și sud-estice.

    Regimul pluviometric va fi deficitar în toată țara, dar mai ales în regiunile sud-vestice.

    Prognoza meteo în luna iunie. ANM: Cum va fi vremea în săptămâna 6 iunie  – 13 iunie

    Temperatura medie a aerului va avea valori mai ridicate decât cele normale pentru acest interval, în majoritatea regiunilor, dar mai ales în cele sudice.

    Cantitățile de precipitații se vor situa în general în jurul celor normale pentru acest interval, în toate regiunile.

    Prognoza meteo în luna iunie. ANM: Cum va fi vremea în săptămâna 13 iunie  – 20 iunie

    Temperaturile medii vor fi în general apropiate de cele normale pentru această perioadă, la nivelul întregii țări.

    Regimul pluviometric va fi deficitar în regiunile vestice și nord-vestice, iar în rest va fi în general apropiat de cel normal.

    Prognoza meteo în luna iunie. ANM: Cum va fi vremea în săptămâna 20 iunie  – 27 iunie

    Mediile valorilor termice vor fi în general apropiate de cele specifice pentru această săptămână, la nivelul întregii țări.

    Cantitățile de precipitații estimate pentru acest interval vor fi deficitare în jumătatea sudică a țării, iar în rest vor fi în general apropiate de cele normale.

    Te-ar mai putea interesa

    Piața cerealelor – între cotații și realitate. Fermier: Cei care cumpără îmi închid telefonul când le spun cât e prețul la bursă Încep controale la fântâni! Decizie pentru depistarea consumului abuziv de apă Producțiile obținute în această vară de fermierul Dimitrie Muscă la grâu, orz și rapiță! O cunoscută afacere de familie s-a închis după 16 ani: „Nu lipsa clienților ne-a pus la pământ, ci administrația” Cartofi dați vacilor după prăbușirea prețurilor. Fermier: „E sfâșietor să vezi că toată munca nu valorează nimic”

    Ultimele știri

    Samsarii de pepeni, lăsați fără marfă și fără mașini. Amenzi de 7.500 de lei APIA a început plata subvenției anuale de 100 de euro pe hectar. Termen final: 31 august Vot în Parlament pentru subvențiile crescătorilor de animale. Când ajung banii la fermieri Serviciul mobil de curățare și tratare a semințelor, direct în ferma ta. Un serviciu de la Soufflet Agro România Protestul oierilor continuă! O parte dintre fermieri au rămas în București și amenință cu blocaje în țară dacă șeful ANSVSA nu este demis