• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • FMC Agro Operațional România angajează Senior Marketing Specialist

    agrointeligenta.ro -

    FMC Agro Operațional România angajează Senior Marketing Specialist.

    Responsabilitățile principale:
    • Contribuie la planificarea și dezvoltarea strategiei de marketing;
    • Comunică strategia companiei prin toate canalele mass-media astfel încât mesajele, anunțurile și promoțiile companiei să ajungă la publicul țintă;
    • Gestionează relațiile cu rețeaua de distribuție și agențiile externe;
    • Monitorizează, analizează și evaluează tendințele pieței de produse de protecția plantelor;
    • Crearea conținutului de media și gestionarea prezenței companiei in Social Media (Facebook, YouTube, etc);
    • Cooperează cu echipa de vânzări FMC și cu managementul companiei;
    • Coordonează organizarea loturilor demonstrative în vederea promovării produselor companiei, precum și organizarea de întâlniri cu fermierii în câmp;
    • Conduce și răspunde de portofoliul de Insecticide, Biostimulatori și Fertilizanți Foliari;
    • Gestionează și participă la evenimentele media la care compania este partener;
    • Participă la lansarea de produse noi.

    Competențe:
    • Bune abilități de comunicare, prezentare și relaționare;
    • Orientare spre atingerea obiectivelor;
    • Bune abilități de organizare, gestionare a bugetelor și planificare a timpului.

    Calificări și cunoștințe:
    • Peste 3 ani de experiență în marketing;
    • Cunoștințe bune în domeniul agriculturii prezintă avantaj;
    • Permis de conducere (categoria B) și disponibilitate la călătorii (interne și internaționale);
    • Cunoașterea bună a limbii engleze (scris și vorbit). Alte limbi străine prezintă un avantaj.
    • Cunoștințe PC nivel avansat (Word, Excel, PowerPoint);
    • Domiciliul în București sau județele limitrofe.

    Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul la adresa: raluca.trandafir@fmc.com

    Despre compania FMC – o companie de cercetare în agricultură

    FMC Corporation este o companie de cercetare în agricultură, oferind fermierilor din întreaga lume soluții și produse inovatoare de protecția și nutriția plantelor, pentru a-i ajuta să producă hrană pentru o populație în continuă creștere, adaptându-se totodată la un mediu în schimbare. Soluțiile inovatoare FMC pentru protecția culturilor – inclusiv cele biologice, produse pentru nutriția plantelor, soluții pentru agricultură digitală și de precizie – îi ajută pe fermieri, consultanți și profesioniști în protecția plantelor, să treacă cu brio peste cele mai grele provocări, protejând în același timp mediul înconjurător.

    În România, compania FMC este prezentă din anul 2017, prin înființarea subsidiarei FMC Agro Operațional România, cu extinderea activității în Republica Moldova din anul 2018.

    Te-ar mai putea interesa

    Bursa ploilor – cât a plouat până astăzi în fiecare județ Abatorul familiei Gagea exportă carne de oaie în 13 țări: ”Vrem să producem Nuggets de miel” Ouăle maronii vor fi înlocuite în magazine de ouăle albe. Fenomenul, explicat de fermieri

    Ultimele știri

    Praful siberian, o problemă nouă în ferme. Cum sunt afectate culturile agricole Miei vânduți din portbagaj. Polițiștii au împărțit amenzi Secretar de stat – anunț de ultimă oră despre plata ajutorului de 100 de euro la hectar