• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Înregistrarea emisiunii Cultivat în România – Ediția din 22 noiembrie 2014

    agrointeligenta.ro

    Ediția de sâmbătă – 22 noiembrie, a emisiunii ”Cultivat în România” i-a avut ca invitați pe Cornel Stroescu, președintele Camerei Agricole Naționale și președinte APA Mehedinți, și pe Alex Jurconi, președintele Federației Naționale PRO AGRO.

    Prin telefon a intervenit cu declarații Adrian Drăgan, director general al companiei Timac Agro România.

    Emisiunea este o co-producție Agrointeligența și România TV.

    Te-ar mai putea interesa

    Micii fermieri care vindeau legume ieftine au fost alungați de autoritățile dintr-un mic oraș În timp ce prețurile în portul Constanța scad, Ucraina își mută cerealele prin România Fermierul Cosmin Micu renunță la floarea-soarelui: „E mai ușor să fac 4 t/ha la rapiță decât 3 t/ha la floare” Guvernul a aprobat programul prin care românii din Diaspora primesc 200.000 de euro pentru a porni o afacere în România Primele terenuri care pierd subvențiile APIA din acest an!

    Ultimele știri

    Memoriu trimis ministrului Radu Miruță de fermierii români cu cerealele blocate în fermă! Mihai Moraru, Agro-Est Muntenia, despre amenzile Consiliului Concurenței: ”S-a găsit forma prin care adevărații vinovați să plătească mai puțin” Ministrul Transporturilor despre blocajul cerealelor pe calea ferată: „La mine nu a ajuns o astfel de informație” Scandalos: Fermierii români – cu cerealele blocate! Toate trenurile de marfă au fost alocate grâului din Ucraina ANSVSA a confirmat două noi focare de variolă în Constanța. Peste 1.100 de oi în fermele afectate