• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ministrul Constantin, întâlnire privată cu Prințul Charles. Care a fost subiectul discuțiilor purtate la Clarence House

    agrointeligenta.ro -

    Ministrul Agriculturii Daniel Constantin a efectuat zilele trecute o vizită la Londra, acolo unde a fost primit în audiență de moștenitorul coroanei britanice, Prințul Charles. Vicepremierul și moștenitorul tronului Marii Britanii au discutat mai alesdespre agricultura ecologică din țara noastră.

    Potrivit unor surse citate de stiripesurse.ro, vicepremierul Daniel Constantin a avut zilele trecut o întâlnire particulară cu prințul Charles. Un susținător declarat al agriculturii ecologice și un iubitor al Transilvaniei, moștenitorul coroanei britanice s-a arătat dispus să discute despre problemele țării noastre cu ministrul Agriculturii.

    Clarence HouseÎntâlnirea dintre cei doi a avut loc Clarence House și a vizat în special dezvoltarea zonei muntoase a țării noastre și la agricultura ecologică.

    Aceasta nu este prima întâlnire cu oficialități din România pe care o are prințul Charles pe tema agriculturii ecologice. În luna mai, acesta s-a întâlnit cu Daciana Sârbu, unul dintre europarlamentarii români care s-a implicat cel mai mult în dezvoltarea și promovarea agriculturii bio în țara noastră.



     


    Te-ar mai putea interesa

    Avans APIA 2025. Suma încasată de fermieri pentru un hectar de pășune Poprire pe subvențiile APIA încasate în cont de fermieri. Ce spune legea Preț viței în viu la centrele de colectare, în funcție de rasă și greutate

    Ultimele știri

    Oierii care au avut variolă în ferme au rămas și fără animale, și fără despăgubiri! Soiul de grâu de la Rodbun care nu se vinde, ci se cumpără! Prețul ouălor a explodat în Europa. Gripa aviară a dus în cap piața produselor avicole