• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • agrointel.ro
  • Ştiri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • Anunțuri
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Sâmbătă, la Cultivat în România: Povestea de succes a unei cooperative agricole românești – VIDEO

    agrointeligenta.ro -

    Ediția de sâmbătă – 10 ianuarie va avea ca temă asocierea în agricultura românească. Invitați în platou îi vom avea pe secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Daniel Botănoiu, și pe fermierul Marian Clejanu, reprezentantul Cooperativei agricole Vlașca 2008 din județul Giurgiu.

    Cooperativa Agricolă VLAŞCA 2008 Giurgiu, a fost înfiinţată în baza Legii 566/2004 din iniţiativa unui grup de fermieri. Astăzi, organizația numără peste 50 de membri și explotează o suprafață totală de depășește 25.000 de hectare. Cum a fost posibil ca toți acești agricultori să conlucreze pentru un scop comun – acela al performanție în agricultură, vom afla mâine, la o nouă ediție a emisiunii ”Cultivat în România” pe România TV, după jurnalul de știri al orei 11.00.

    Nu ratați nici previziunile pentru 2015 ale secretarului de stat din MADR Daniel Botănoiu, care va vorbi despre cele mai profitabile afaceri agricole pe suprafețe mici în 2015!

    Vă invităm să urmăriți o nouă ediție a emisiunii ”Cultivat în România” – sâmbătă, 10 ianuarie, de la 11.10, pe România TV!




    Te-ar mai putea interesa

    Titluri de proprietate pentru proprietari și moștenitori. Termen limită: 20 noiembrie, la primării Curtea Constituțională, decizie cu impact major pentru toți proprietarii de terenuri din România Fermieri chemați de urgență la APIA. Fără clarificări, nu pot intra la plata avansului din subvenții!

    Ultimele știri

    Numire la Ministerul Agriculturii pentru un nou secretar de stat Producții mari la floarea-soarelui în Dâmbovița, cu tehnologia Chemark Rom Subvenții APIA 2024. Noi reguli pentru banii fermierilor