• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ministrul agriculturii prezintă rezultatele întâlnirii avute la Bruxelles cu comisarul Phil Hogan

    agrointeligenta.ro -

    Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Achim Irimescu a avut astăzi, la Bruxelles, întâlniri bilaterale cu Phil Hogan, Comisar european pentru Agricultură și Dezvoltare Rurală și cu Vytenis Andriukaitis, Comisar european pentru Sănătate și Siguranță Alimentară.

    Printre temele discutate de Irimescu cu oficialii CE se numără temele propuse pentru discuție amintim: ecarisarea și pesta porcină africană, plățile directe, Programul Național de Dezvoltare Rurală și clarificări privind condiții artificiale.

    CZAbV6YWEAAA9Sn

    În urma întâlnirilor avute, ministrul agriculturii a anunțat că va susține miercuri o conferință de presă în care va prezenta rezultatele negocierilor de la Bruxelles, precum și concluzii desprinse în urma participării României la expoziţia „Săptămâna Verde” – Berlin 2016.


    Te-ar mai putea interesa

    Micii fermieri – minimis de 15.000 euro/fermă pentru achiziția de utilaje agricole. Cererile, până pe 31 iulie Verificări în forță la mașinile de erbicidat. Romeo Șoldea, ANF: Atingem pragul de 10.000 de echipamente Un procesator român de lapte a ajutat peste 1.000 de mici fermieri să treacă la e-Factura: ”A înțeles toată lumea”

    Ultimele știri

    Dezastru la o fermă din Timiș: 200 de hectare de grâu au ars ca o torță și numai ploaia a reușit să stingă flăcările Ștefan Nicolae – printre marii datornici la stat. A băgat Agrostar în faliment și a făcut o nouă federație, Agro-Star 2022 Un deputat USR îi cere ministrei USR de la Mediu să deblocheze Rabla Tractoare: ”Fermierii au fost lăsați cu ochii în soare”