• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Investiții de 300.000 euro în silozuri la Agricover

    agrointeligenta.ro -

    Grupul Agricover, furnizor de soluţii complete pentru agricultură, a investit în ultimul an peste 300.000 de euro în cele 28 de silozuri şi baze ale sale, astfel încât să poată să asigure servicii de calitate agricultorilor.

    Grupul a demarat campania „Ziua porţilor deschise Agricover”, eveniment prin care fermierii sunt invitaţi să testeze calitatea serviciilor din silozurile Agricover. Astfel, aceştia pot urmări modul de lucru al companiei, de la preluarea cerealelor, prelevarea probelor şi analiza acestora, până la recepţionarea lor.

    „Grupul Agricover înţelege că fermierii au nevoie de puncte de preluare a produselor în proximitate, pentru a reduce cheltuielile cu transportul, şi de promptitudine în preluarea recoltelor. Vom continua să investim în extinderea şi dotarea reţelei de silozuri pentru a răspunde cerinţelor clienţilor noştri. Ne preocupă constant consolidarea relaţiilor cu fermierii şi ne dorim ca aceştia să aibă încredere totală în calitatea serviciilor noastre. De aceea, porţile silozurilor Agricover sunt deschise şi toată lumea poate constata că lucrăm cu echipamente performante, în standarde omologate, şi cu echipe bine pregătite”, a declarat la Rm. Sărat Marius Panaite, directorul Diviziei Silozuri a grupului Agricover.

    Agricover Silozuri, divizie a Grupului Agricover, are peste 1500 de clienţi şi o reţea de silozuri amplasate în cele mai importante bazine agricole din România, capacitatea de stocare actuală fiind de peste 600.000 de tone, plasându-se astfel ca cel mai mare depozitar din România.

    Din 2012, divizia este prezentă şi în Banat cu o bază şi un siloz în judeţul Harghita – Tinca şi Marghita. Agricover Silozuri mai deţine două staţii de condiţionare şi calibrare a produselor agricole şi seminţelor. Toate locaţiile sunt dotate cu aparatură omologată şi verificată.

    Silozul de la Râmnicu Sărat are o capacitate de depozitare de 36.500 de tone, iar capacitatea de recepţie este de aproximativ 120 de tone pe oră, adică 4 camioane/oră.

    „Ziua porţilor deschise Agricover” este un eveniment care va avea loc în această lună în următoarele locaţii: Pogoanele (7 iunie 2013), Costeşti (11 iunie 2013), Tinca (26 iunie 2013) şi Marghita (27 iunie


    Te-ar mai putea interesa

    Soluția de drojdie pentru roșii: beneficii, preparare, aplicare Furturi de amploare de pe terenurile agricole. Întâlnire convocată cu fermierii unei comune Măsurile Guvernului Bolojan pentru fermieri: creșterea pragului minim la APIA la 2 ha, stimularea procesării, bani pentru irigații

    Ultimele știri

    În urma articolului Agrointeligența, Guvernul va amâna obligația micilor fermieri de a trece la e-Factura Un procesator român de lapte a ajutat peste 1.000 de mici fermieri să treacă la e-Factura: ”A înțeles toată lumea” Fermierii sunt în alertă! S-a confirmat primul focar de dermatoză nodulară contagioasă a bovinelor în Franța