• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Paolo Rocchi – noul director comercial al Maschio Gaspardo România

    agrointeligenta.ro -

    Paolo Rocchi este, din luna octombrie, noul director comercial al producătorului de utilaje Maschio Gaspardo România.

    Noul membru al echipei de management MGR a fost prezentat oficial la deschiderea standului Maschio Gaspardo România din cadrul INDAGRA 2014.

    Paolo Rocchi se alătură echipei de management a companiei Maschio Gaspardo România, după ce a acumulat o experiență de peste 30 de ani în sectorul agricol, în Italia, în România, dar și în Algeria. În ultimul an, Paolo Rocchi a fost responsabil al departamentului service si piese schimb pentru Romania Maschio Gaspardo.

    Până în anul 2013 a ocupat funcția de director general al Emilliana West Rom, ferma agricolă pe care a înființat-o la începutul anilor 2000, când s-a stabilit în România. A dezvoltat treptat ferma situată în județul Timiș, care a devenit cea mai mare fermă italiană din România, cu 12.000 ha și 140 de angajați.

    Având studii în economie și agricultură, primul contact cu domeniul agricol a fost gestionarea fermei de familie de 120 ha. În Italia a mai fost responsabil de managementul unei ferme de 1.200 ha și a dezvoltat competențe în domeniul comercial ocupându-se de vânzări de imputuri.

    Dupa experiența acumulată în Italia, Paolo Rocchi s-a implicat în managementul unui proiect de dezvoltare finanțat de UE pentru înființarea unei ferme agricole de 5.000 ha în Algeria.

    Numirea lui Paolo Rocchi în poziția de Director Comercial al companiei Maschio Gaspardo România face parte din strategia companiei de a-și crea o echipă de management cu experiența necesară implementării proiectelor de investiții și de extindere demarate de Maschio Gaspardo România.


    Te-ar mai putea interesa

    Fermierul Ștefan Gheorghiță a calculat câți bani au pierdut fermierii la subvenția APIA față de plățile de anul trecut Zahărul românesc din noua recoltă a ajuns deja pe rafturile magazinelor. Mihaela Neagu, Fabrica Luduș: ”Fermierii care au livrat și-au încasat banii” Colinde de Crăciun în versuri. Top 10 cele mai frumoase colinde românești

    Ultimele știri

    Apelul unui tânăr fermier: Agricultorii care nu au luat avans APIA să fie primii pe listă la plata finală! Parlamentul European a amânat cu un an aplicarea regulamentului EUDR. Piața soiei, în impas Atac cu drone la unități agricole din Ucraina. O mie de porci morți și un siloz distrus