• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Federația Pro Agro a devenit membră a Consiliului de Export al României. Ce beneficii vor avea producătorii din sectorul agroalimentar

    agrointeligenta.ro -

    Federația Națională Pro Agro a devenit unul dintre membrii Consiliului de Export al României, iar Alex Jurconi – președintele organizației, spune că în acest fel vor putea reprezenta mult mai bine sectoarele industriei alimentare și a agriculturii pe partea de export.

    „Considerăm că astăzi sectorul agroalimentar are o reprezentare legitimă la nivelul Ministerului Economiei, putând să îşi susţină interesele tuturor membrilor şi în cadrul Consiliului de Export al României”, a declarat Alexandru Jurconi, preşedintele Federației Naționale Pro Agro în cadrul şedinţei Consiliului de Export al României.

    În continuare, atribuţiile executive în cadrul Consiliului de Export legate de promovarea produselor agroalimentare vor fi exercitate de Asociaţia pentru Promovarea Alimentului Românesc – APAR, membră a federaţiei şi mandatată pentru acţiunile de promovare în cadrul Federației Naționale Pro Agro.


    Te-ar mai putea interesa

    Fermieri, verificați conturile! APIA a virat banii pentru subvenții Îngrijirea narciselor după ofilirea florilor. Lucrări de tăiere, replantare, înmulțire Fermierii din Ucraina revin la culturile ”clasice” care le aduc profit

    Ultimele știri

    Nicuşor Dan despre cerealele ucrainene care au intrat pe piață: ”Autorităţile fiscale româneşti sunt de vină” ”Există riscul ca procedura să fi fost viciată”. Ministrul Mircea Fechet – explicații după eșecul Rabla Tractoare Subvenții mai ușor de accesat pentru micii fermieri. Un nou pachet de simplificare a PAC