• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Semănătorile no-till de la KINZE – în fermele din România prin Dicor Land

    Angelica Lefter -

    Dicor Land este noul partener al brandului de semănători Kinze, în România. Parteneriatul a fost anunțat oficial în cadrul târgului Agriplanta, acolo unde semănătorile no-till Kinze au fost incluse în oferta de utilaje de la standul Dicor Land.

    Silviu Pricop, Director Comercial Dicor Land, a declarat pentru Agrointeligența – AGROINTEL.RO că parteneriatul cu Kinze reprezintă o nouă recunoaștere a profesionalismului companiei care furnizează fermierilor români o gamă completă de utilaje agricole.

    ”Avem un nou parteneriat cu cei de la Kinze, un lider global în ceea ce înseamnă semănat de precizie și de mare viteză. Suntem la început de drum și direcția pe care noi am ales să ne-o consolidăm în ceea ce privește know-how-ul nostru este o direcție orientată către agricultură de precizie, spre tehnologizare superioară, spre diferite alte tehnologii cu care poate nu toți fermierii sunt familiarizați, cel puțin nu încă. Vorbim în special despre semănătorile de mare precizie și mare viteză, un produs cu care sunt convins că vor rezona foarte mulți dintre fermierii din România, un produs foarte fiabil, un produs foarte bine cotat la nivel global, un produs de origine americană, brandul avându-și rădăcinile în Statele Unite ale Americii”, ne-a declarat Silviu Pricop.

    Citiți și: Jaydeep Singh, Dicor Holding: Patru căi pentru a avea o fermă mai sustenabilă

    Reprezentantul Dicor Land a spus că se dorește consolidarea unei direcții orientate către agricultura de precizie, spre tehnologizare superioară, zone cu care încă nu toți fermierii sunt familiarizați, după cum a spus pentru Agrointeligența – AGROINTEL.RO.

    ”Este o nouă dovadă suntem recunoscuți de partenerii noștri drept un colaborator important, motiv pentru care vom fi distribuitori în România, pentru produsele din portofoliul Kinze”, a menționat Silviu Pricop, director Comercial Dicor Land.

    Citiți și: Jaydeep Singh, CEO Dicor Holding: Pe partea de echipamente agricole, cea mai mare problemă este disponibilitatea finanțării la un cost rezonabil


    Te-ar mai putea interesa

    Cultură de șofran abandonată în Gorj. Afinele la ghiveci, mai profitabile AFM a anulat Rabla pentru Tractoare! Când se va organiza o nouă sesiune Ministerul Agriculturii prelungește campania de depunere a cererilor pentru subvențiile APIA

    Ultimele știri

    Subvenții APIA cerute de apicultori…fără albine. Percheziții în 15 județe Leul, mai puternic după alegerea lui Nicușor Dan. Cursul BNR după votul de duminică Fermierii sunt cu ochii pe conturi după alegerea lui Nicușor Dan. Plata subvențiilor, ”urgența” noului Guvern