• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Povestea tristă a văcuţelor de lux Tnuva: nimeni nu le vrea!

    agrointeligenta.ro -

    Administratorul fermei de vaci de la Adunaţii Copăceni, locaţie care cândva a aparţinut Tnuva, scoate afacerea la vânzare pentru 2 milioane de euro, un preţ de trei ori mai mic decât cerute iniţial.

    „Preţul de vânzare al fermei de la Adunaţii Copăceni a scăzut la 2 milioane de euro. Licitaţia va avea loc pe data de 3 decembrie”, spun reprezentanţii ZRP Insolvency, administratorul afacerii. Iniţial, ferma, una dintre cele mai moderne din România, a fost scoasă la vânzare pentru 6,7 milioane de euro. De altfel, potrivit administratorului, cele 2 milioane de euro sunt acoperite doar de valoarea celor 1.000 de văcuţe Holstein, din rasă de calitate superioară.

    Continuarea, pe capital.ro


    Te-ar mai putea interesa

    Fermier de Paulownia, la 10 ani de la înființarea plantației: N-am cui vinde, bani au făcut doar vânzătorii de răsaduri! Calendar AFIR 2025. Primele fonduri UE din acest an: procesare, micii fermieri și fermierii peste 40 de ani APIA – anunț pentru fermierii care încasează subvenții pe hectar și animale

    Ultimele știri

    Fermierul Neculai Dulceanu renunță la sfecla de zahăr: ”În doi ani avut pierderi de 190.000 de euro” Oierii, decizie tranșantă: Ori plafon de minim 50 de femele la ajutorul de 50 euro/cap, ori NIMIC! Prețurile la îngrășăminte continuă să crească și în februarie. Ureea, vândută cu 530 euro/tonă în Europa